I zawody feederowe o Puchar Łowiska Kłodzionko

Już 20.06.2020 r. odbędą się u nas I zawody feederowe.
Czy możecie sobie wyobrazić lepszy początek sezonu na naszym łowisku? 🙂

 

REGULAMIN I ZAWODÓW FEEDEROWYCH O PUCHAR ŁOWISKA KŁODZIONKO

1. Zawody rozgrywane są dowolną metodą feederową przy użyciu jednej wędki. Zawodnicy mogą mieć na swoich stanowiskach dowolną liczbę wędek do wymiany.

2. Zawody odbywają się w formule indywidualnej rozgrywanej w jednej turze (5 h). Maksymalna liczba zawodników to 19 osób.

3. Nagrodzonych będzie pierwszych trzech zawodników w klasyfikacji indywidualnej (decyduje łączna waga wszystkich złowionych ryb) oraz jeden zawodnik w kategorii „Największa ryba” (decyduje waga największej złowionej ryby).

2. Każdy zawodnik musi posiadać siatkę do przechowywania ryb o długości przynajmniej 3,5 metra, matę oraz duży podbierak. Zawodnicy nie spełniający tego warunku nie będą dopuszczeni do startu w zawodach.

3. Każdy zawodnik wędkuje jedynie w obrębie przydzielonego na drodze losowania stanowiska. Stanowiska oznaczone są przez Organizatora numerami.

4. Każdy z zawodników zobowiązany jest do dołożenia wszelkich starań, aby wszystkie ryby wróciły do jeziora w jak najlepszej kondycji. Obowiązuje zakaz odhaczania ryb na ziemi/na trawie. Zarzucanie nowego zestawu może nastąpić po bezpiecznym odłożeniu wcześniej złowionej ryby do siatki. Niedopuszczalne jest przetrzymywanie ryby bez wody.

5. Wszystkie złowione ryby powyżej 6 kg będą musiały zostać niezwłocznie zgłoszone sędziom lub gospodarzowi łowiska celem zważenia ich poza kolejnością i jak najszybszego wypuszczenia z powrotem do wody.

6. Podczas zawodów zabrania się wchodzenia na stanowiska innych zawodników.

7. W sytuacjach wymagających opuszczenia swojego stanowiska, przemieszczanie się zawodników musi odbywać się bez utrudniania wędkowania innym zawodnikom.
Zejście ze stanowiska skutkuje wyciągnięciem zestawu z wody – niedopuszczalne jest pozostawienie wędki z zarzuconym zestawem.

8. Każdy zawodnik samodzielnie nęci, podbiera, odhacza wyłowione ryby.

9. Na stanowisku zawodnika może przebywać osoba towarzysząca, lecz nie może ona w jakikolwiek sposób ingerować w poczynania zawodnika.

10. Nęcenie może odbywać się z ręki, przy pomocy procy lub koszyków feederowych, niedozwolone jest używanie echosondy, rakiet zanętowych, łódek zanętowych itp.

11. Podczas zawodów obowiązuje bezwzględny zakaz używania haczyków z zadziorem, plecionki oraz sygnalizatorów dźwiękowych.

12. Aby ryba zacięta przed sygnałem kończącym zawody była zaliczona do wagi końcowej musi być wyholowana nie dłużej niż 15 minut po sygnale kończącym zawody.

13. Każdy z zawodników, który stanie na starcie zawodów akceptuje powyższy Regulamin i wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych i rozpowszechnianie swojego wizerunku przez Organizatorów.

 

HARMONOGRAM ZAWODÓW:

6:30     zbiórka zawodników

6:30-7:00    odprawa, losowanie stanowisk

8:50     I sygnał: nęcenie

9:00    II sygnał: rozpoczęcie łowienia

11:00   pierwsze ważenie

13:50   III sygnał: 10 min do zakończenia zawodów

14:00   IV sygnał: koniec zawodów

15:00   ogłoszenie wyników, rozdanie nagród

data:   20.06.2020 r.
miejsce:   Łowisko Kłodzionko, Kłodno 1, 83-320 Sulęczyno
koszt:   150 zł
zapisy:   formularz na stronie www łowiska

Więcej informacji u gospodarza łowiska pod numerem telefonu: 519 026 026

 

ZGŁOSZENIE NA I ZAWODY FEEDEROWE O PUCHAR ŁOWISKA KŁODZIONKO

!! UWAGA !!
BRAK WOLNYCH MIEJSC, MOŻNA SIĘ ZAPISYWAĆ JEDYNIE NA LISTĘ REZERWOWĄ ZAWODÓW